Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the cookie-law-info domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /usr/local/hosting/home/financevplusu.cz/web/www/wp-includes/functions.php on line 6114
Úvěr pro podnikání | Financevplusu.cz

Úvěr pro podnikání

Máte jasnou představu a dobrý podnikatelský záměr, ale musíte vyřešit jeho financování? Ozvěte se nám a společně to zvládneme!  Ve formuláři vyplňte jméno, e-mail, nebo pro urychlení přidejte telefon a zaškrtněte: „Úvěr,“ o zbytek se postaráme.

Úvěr pro podnikání pomáhá získat prostředky podnikateli – fyzické nebo právnické osobě, které slouží k rozvoji a provozování jeho podnikatelské činnosti. Je celá řada úvěrů pro podnikatele, které se od sebe liší objemem financí, účelem, délkou splácení.

Stejně jako u každého jiného úvěru je vždy snazší získat úvěr pro fungující firmu s historií, slušnými obraty a majetkem než pro začínajícího podnikatele bez historie, obratu a majetku – není pravděpodobné, že by úvěr získal, protože je pro banku nečitelný a velmi rizikový. Dalším důležitým faktorem může být stav ekonomiky a společnosti, v případě uzavírání podniků (např. restaurace v době pandemie) je šance na úvěr pro některé podnikatele mizivá. V některých případech může podnikatel úvěr získat, ale je nucen ručit majetkem firmy nebo dokonce svým osobním majetkem. Opatrnost při rozhodování o čerpání úvěru tak musí být dvojnásobná.

U firmy, kde se tržby opakují v určitých vlnách, je možné využívat pro srovnání jednotlivých špiček a propadů obratů standardní provozní úvěr, který většinou funguje jako klasický kontokorent – revolvingový úvěr, v době propadu se čerpá úvěr na standardní běh společnosti, který se následně v době špičky splatí. Alternativou úvěru je práce s vlastními prostředky, které si firma našetří do rezervy v době vyššího výkonu a následně je čerpá v době nízkého výkonu.

Rostoucí firma si obvykle vezme úvěr pro rozšíření podnikání – až již pro akvizici jiné společnosti, výstavbu nového provozu, vybavení provozovny, nákup nového vybavení, vždy musí mít zcela jasně definovaný a propočítaný finančně-podnikatelský záměr, protože se jedná o velký závazek, ten při neúspěchu může firmu značně zpomalit či zastavit, v nejhorším i stáhnout do bankrotu. Zcela ideálně má firma vlastní finanční prostředky v rezervě, případně zainvestované v likvidnější podobě, a potřebné prostředky na rozvoj získá úvěrem. V takovém případě využije pákového efektu „peněz cizích lidí“. Pochopitelně toto funguje při rozumných úrokových sazbách, které úvěr nijak dramaticky neprodražují.

V podnikání stejně jako v běžném životě je nutné každý úvěr dobře spočítat a promyslet jeho využití, přínosy, ale i důsledky. Pokud máme vše uspokojivě vyřešené, můžeme si úvěr vzít.